چرا وقتي خسته مي شويم پاها را بالاتر از بدن قرار مي دهيم؟

[ad_1]


چرا وقتي خسته مي شويم پاها را بالاتر از بدن قرار مي دهيم؟

  بزرگنمايي:

چه خبر –

با بالاتر گذاشتن پاها، چه اتفاقي براي بدن مي افتد؟

براي رفع خستگي مي توانيد پاها را بر ديوار تکيه دهيد، يا اينکه پاها را روي مبل يا بالش قرار دهيد. اين کار فوايد بسياري براي سلامتي بدن دارد که در مطلب زير با آن آشنا مي شويد.

کاهش ورم پاها

ورم پاها ناشي از مشکلات مربوط به جريان خون است. گاهي به دليل مشکلات کليوي، قلبي، اضافه وزن، مصرف داروها يا حتي رژيم هاي غذايي نامناسب نيز پاها دچار ورم مي شوند. براي برطرف کردن اين مشکل ابتدا بايد عامل آن تشخيص داده شود. سپس با انجام تمرينات خانگي مي توان مشکل را تسکين داد.

بالا نگه داشتن پاها باعث تحريک جريان مايعات بدن مي شود و به اين ترتيب گردش خون بهبود مي يابد. گاهي سر پا ايستادن طولاني مدت باعث ايجاد ورم در پاها مي شود. به اين ترتيب کافيست که کفش ها را دربياوريد، بدن را آرام کنيد و پاها را به ديوار بچسبانيد و عمود کنيد. اين کار باعث کاهش ورم پاها مي شود.

کاهش خستگي پاها

قرار دادن پاها روي ديوار و بالا نگه داشتن آنها يکي از بهترين روش ها براي تسکين و کاهش فشار ايجاد شده روي ران ها و پاها محسوب مي شود. اين مناطق از پاها در پايان روز خستگي زيادي احساس مي کنند و انجام اين تمرين باعث مي شود وضعيت قرارگيري بدن تغيير کند و فشارهاي ايجاد شده روي اين مناطق را کاهش دهد و باعث تسکين آنها شود.

بهبود عملکرد گوارشي بدن

قرار دادن عمودي پاها روي ديوار تمرين مناسبي براي تغيير وضعيت هميشگي بدن است. در اين حالت پاها در قسمت بالا و سر در قسمت پايين قرار مي گيرد و اين وضعيت به رفع احتقان مايعات مسدود شده در بدن و همچنين بهبود عملکرد گوارشي کمک مي کند. علاوه بر اين با اين کار باعث تحرک بيشتر روده ها مي شود. به اين ترتيب نيز کار جذب مواد مغذي بهتر انجام شده و گام موثري در درمان يبوست و مشکلات گوارشي برمي داريد.

آرامش سيستم عصبي

اين وضعيت کمک زيادي به بهبود تنفس مي کند. چون با قرار گرفتن در اين وضعيت به تدريج دم و بازدم عميق و آرام و منظم مي شود. اين کار نيز تاثير زيادي روي دستگاه عصبي دارد. چون با اين کار فشارهاي عضلاني و روحي را کاهش مي دهيم. يادتان باشد که تنفس عميق تاثير زيادي در بهبود سلامت بدن دارد.

آرامش روحي

از همين امروز اين تمرين را به طور روزانه انجام دهيد. فقط به 20 دقيقه وقت نياز داريد. با همين تمرين ساده احساس آرامش روحي خواهيد کرد و افکارتان آرام خواهد شد. قرار گرفتن در اين وضعيت اکسيژن رساني به مغز را افزايش مي دهد.

علاوه بر اين بدون اينکه متوجه باشيد آرامش روحي خواهيد داشت. اين کار نيز براي استراحت مغز و افزايش آگاهي از روح و جسم مفيد است. اگر به طور مرتب و روزانه اين تمرين ساده را انجام دهيد، به تدريج فوايد آن را در جسم و روح تان مشاهده خواهيد کرد.

منبع: tebyan.net


[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *