علي مطهرى: از مرگ ضارب شهرري خشنود نشده‌ام

[ad_1]


علي مطهرى: از مرگ ضارب شهرري خشنود نشده‌ام

  بزرگنمايي:

چه خبر – واکنش مطهري نسبت به مرگ ضارب شهرري

علي مطهري در يادداشتي کوتاه که در اينستاگرام منتشر کرد، نسبت به اظهارنظر چندي پيش خود درباره لزوم تجليل از 2 جواني که از روحاني مضروب در جريان حادثه متروي شهرري حمايت کرده و همچنين تاکيد اخيرش بر اين‌که درصورت زنده ماندن متهم بايد با حکم اعدام تنبيه مي‌شد، توضيحاتي ارائه کرد.

نايب رييس مجلس شوراي اسلامي در اين يادداشت کوتاه نوشت: اظهارنظر من درباره حادثه ايستگاه متروي شهرري در اينستاگرام، کامنتهاي زياد و متفاوتي را به دنبال داشت. لازم است دو نکته را گوشزد کنم.

1. برخي مسلّم گرفته بودند که قبل از حادثه، روحاني موردنظر درباره يک خانم بدحجاب به نحو نادرستي نهي از منکر کرده و اقدام ضارب به دنبال آن مطلب بوده است. بايد عرض کنم تحقيق جامع از افراد و نهادهاي ذي‌ربط نشان مي‌‌دهد که اصلاً نهي از منکري در کار نبوده و اين امر ساخته ذهن کساني در فضاي مجازي است که اولاً تحت تأثير فکر غربي اصل حيات‌بخش امر به معروف و نهي از منکر را قبول ندارند و ثانياً دوست داشتند حادثه را مطابق ميل خود روايت کنند تا نتيجه مطلوب خويش را که مظلوميت ضارب باشد، بگيرند. به فرض محال که داستان چنين بوده باشد، پاسخ آن تيغ کشيدن بر شاهرگ نيست.

بعضي هم مدعي وجود سابقه‌اي ميان آن روحاني و ضارب شدند که اين هم واقعيت ندارد. البته لازم بود با توجه به نقل‌هاي مختلف از اين حادثه درفضاي مجازي، نيروي انتظامي‌‌‌ همان ابتدا طي بيانيه‌اي واقعيت ماجرا را اعلام مي‌کرد.

2. برخي چنين برداشت کرده بودند که اينجانب از کشته شدن ضارب خشنود شده‌ام؛ چون گفته‌ام حکم ارعاب و اخافه جمع با سلاح، اعدام است؛ درحالي که بنده هم مثل همه مردم ايران از کشته شدن او متأثر شدم و دوست داشتم زنده مي‌ماند و هدايت مي‌شد، ولي وقتي که با سلاح و فرياد اقدام به ايجاد رعب و ترس در جامعه مي‌کند و پس از مجروح کردن سه نفر، به اخطار پليس هم توجه نمي‌کند و به سوي او حمله‌ور مي‌شود، پليس چاره‌اي جز اينکه ابتدا تير هوايي شليک کند و سپس پاي او را هدف قرار دهد، نداشته و اتفاقاً تير به سفيدران او اصابت کرده و موجب خونريزي شديد شده و متأسفانه در بيمارستان از دنيا رفته است. اگر پليس واکنش نشان نمي‌داد، با توجه به قدرت بدني ضارب، ‌ اي‌بسا که او سلاح پليس را مي‌گرفت و چند نفر را مي‌کشت.

علاوه بر اين، وقتي مي‌گوييم حکم چنين فردي‌‌‌ همان حکم محارب است، معني آن اين نيست که حال که با گلوله پليس کشته شده، مهم نيست، چون به هرحال بايد اعدام مي‌شد؛ بلکه اولاً پليس بايد مراحل قانوني تيراندازي را رعايت مي‌کرده که البته کرده است. و ثانياً حکم شرعي را دادگاه صالح با توجه به شرايط و قرائن موجود صادر مي‌کند، نه اينکه چون حکم چنين فردي را مي‌دانيم، مي‌توانيم‌‌‌ همان جا او را از پاي درآوريم.

 

منبع: isna.ir

 

 


[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *