راه‌اندازی 36 هزار واحد صنعتی و معدنی با اختصاص تسهیلات بانکی

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک، علی یزدانی ضمن بازدید از ۷ شهرک و ناحیه صنعتی در غرب استان اصفهان از اهتمام جدی دولت در رفع موانع تولید و ایجاد رونق اقتصادی و حمایت از تولید و اشتغال تاکید کرد و گفت: امسال نیز ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار از محل منابع داخلی بانک ها، برای 10 هزار واحد زیر ظرفیت و راکد، شش هزار، طرح تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و نوسازی پنج هزار واحد صنعتی و دو هزار واحد معدنی در نظر گرفته شده و طرح ها و واحدهای صنعتی و معدنی متقاضی تامین منابع مالی می توانند از طریق ثبت نام در سایت بهین یاب اقدام کنند.

وی بیان کرد: تاکنون یک هزار و 900 طرح و واحد صنعتی در کشور در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند که 60 درصد از آنها واحدهای اقتصادی مستقر در شهرک های صنعتی است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: ثبت نام از سایر واحدهای صنعتی خارج از شهرک ها بدلیل بی اطلاعی آنها کمتر بوده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: دسترسی به اطلاعات، حق صنعتگران است و دولت در باره این قانون، اطلاعات لازم را در اختیار صنعتگران قرار داده و این در حالی است که قبلاً چنین اقدامی انجام نمی شد.
وی با اشاره به بورکراسی اداری و طولانی شدن عملیات اخذ مجوز تصریح کرد: دولت یازدهم اجرای قوانین را تسهیل کرده است و در صورت تکمیل مدارک متقاضیان دریافت زمین و اخذ مجوز، واگذاری و ارائه مجوز در مدت 2 روز انجام می شود.
یزدانی با اشاره به حمایت از صنعتگران گفت: هزینه واگذاری زمین در شهرک های صنعتی رایگان است و هزینه ای هم که دریافت می شود بابت حق انتفاع است و تخفیف حق انتفاع به شرکت های دانش بنیان، نخبگان، طرح های اقتصادی و تجاری بزرگ و سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته، اختصاص می یابد.

35225

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *