«حرکت معاصر» به جریان افتاد

[ad_1]

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر تهران، در این مراسم که عصر شنبه 31 تیرماه در سالن اجتماعات پردیس با حضور شهردار ناحیه و معاونین منطقه و همچنین تعدادی از هنرمندان هنر حرکت برگزار شد، حسین مسافرآستانه ضمن خیرمقدم به حاضرین افتتاح چنین فضایی را سرآغاز شکل گیری مدرسه تئاتر تهران تحت نظر دکتر محمود عزیزی دانست.

مدیر پردیس تئاتر تهران در ابتدای این برنامه گفت: در تئاتر امروز جهان نمی‌توان نقش حرکت را نادیده گرفت. در این زمینه در تئاتر ایران هم کارهای  ویژه‌ای به دنیا عرضه شده است ولی تا به حال مکانی مختص به این شاخه هنری درنظر گرفته نشده و همه چیز معطوف به کارگاه‌های کوتاه مدت بوده است.

وی افزود: پردیس تئاتر هم در اولین حرکت جدی در راستای شکل دهی به مدرسه تئاتر تهران این فرصت را به عنوان اولین کارگاه تخصصی و دایمی هنر حرکت فراهم آورده است.

مسافرآستانه در ادامه با تشریح موقعیت پردیس تئاتر تهران بر همکاری شهرداری و دیگر نهادها جهت شناخت و دسترسی عموم مردم به این فضای هنری تاکید کرد.

در بخش دیگری از این مراسم نیز «محمود رضا رحیمی» و «محسن حسینی» هر کدام در صحبت‌هایی جداگانه بر اهمیت نگاه آکادمیک و دقیق به هنر حرکت تاکید کردند.

 محسن حسینی در بخشی از صحبت‌های خود گفت: اساس علم بر جزئی نگری است  و واژه حرکت یک واژه کلی است. در یک فضای تخصصی نیاز است دقیق‌تر و روش مند با این هنر برخورد کرد.

وی ضمن استقبال از تدریس در این فضای تخصصی اظهار امیدواری کرد که در فضای تمرین و سالن‌های حرفه‌ای پردیس تئاتر تهران چنین حرکت‌هایی بتواند به سرانجام برسد. 

محمودرضا رحیمی دیگر هنرمند فعال این شاخه از هنر تئاتر گفت: ایجاد چنین فضایی می‌تواند آغازگر یک حرکت گسترده در سطح کشور باشد و می‌تواند زمینه‌ای را فراهم آورد تا حرکت و شناخت بدن در ایران مورد شناخت دقیق قرار بگیرد. نیاز است هم شهرداری و هم هنرمندان برای ثبات چنین موقعیتی تلاش کنند.

وی در بخشی از صحبت هایش با تشکر از یاسر خاسب وی را نماینده واقعی این هنر در سطح بین الملل دانست.

در ادامه یاسر خاسب نیز طی صحبتی با یادی از بهرام ریحانی و مجید بهرامی اعلام کرد: به زودی فراخوان نخستین فستیوال حرکت که با هم فکری هنرمندان این رشته شکل گرفته است ارائه می‌شود که بتوانیم نگاه جدی به این مقوله را در همه جای ایران گسترش دهیم.

این کارگردان و مسئول گروه «بدن دیوانه» همچنین از شهرام کرمی و حسین مسافرآستانه  به جهت تلاشی که برای اختصاص این مکان انجام دادند تشکر کرد.

در پایان این برنامه با پخش کلیپی به یاد «بهرام ریحانی» سالن تمرین کارگاه اختصاصی و دائمی حرکت که به نام این هنرمند فقید نامگذاری شده توسط خواهر وی و شرکت کنندگان در مراسم افتتاح شد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *