باید به برجام اجازه پیشرفت داد

[ad_1]

به گزارش ایسنا، داگلاس ریلی، فیزیکدان آزمایشگاه هسته‌ای لس‌آلاموس آمریکا در گزارشی که در روزنامه گاردین منتشر شده است، درباره برجام نوشت: «توافق هسته‌ای ایران عالی و فراتر از انتظار من است و در صورتی که همه طرف‌ها به انجام آن پایبند باشند، می‌تواند همه راه‌های دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را محدود کند.

من یک فیزیکدان هستم که به مدت ۳۸ سال در چارچوب پادمان‌های آژانس و قوانین عدم اشاعه در آزمایشگاه هسته‌ای لس‌آلاموس مشغول بوده‌ام. همچنین برنامه‌هایی را که در آموزش‌های مقدماتی بازرسان آژانس در نظر گرفته می‌شود، نوشته‌ام. من بسیاری از بازرسانی را که هم‌اکنون و همچنین از سال ۱۹۷۰ – که این کشور به عضویت ان‌پی‌تی درآمد – تاسیسات هسته ایران را بازرسی می‌کنند، آموزش داده‌ام.

هم‌اکنون تنها سه کشور اسراییل، هند و پاکستان هستند که معاهده ان‌پی‌تی را امضا نکرده‌اند. اسراییل دارای بیش از ۴۰۰ کلاهک هسته‌ای از انواع مختلف است و توانایی پرتاب آنها به هر نقطه‌ای از زمین از جمله آمریکا را دارد.»

به گزارش ایسنا، مقامات جمهوری اسلامی ایران همواره ضمن رد تهمت‌های بی‌اساس غربی‌ها بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرده‌اند.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *