انتقال سرورهاي تلگرام به ايران !!!

[ad_1]


انتقال سرورهاي تلگرام به ايران !!!

  بزرگنمايي:

چه خبر – خبر انتقال سرورهاي تلگرام به ايران رد شد

نصرالله جهانگرد در حاشيه بازديد از الکامپ درباره شايعه انتقال سرورهاي تلگرام به ايران گفت: شوراي عالي فضاي مجازي اعلام کرده که ارائه‌دهندگان خدمات خارجي بايد به خود کشور منتقل شوند. بر همين اساس ما مذاکره‌اي با شرکت‌هاي خارجي انجام مي‌دهيم که به ايران بيايند.

وي در پاسخ به اينکه آيا تلگرام پذيرفته سرورهايش را به ايران منتقل کند، اظهار کرد: ما بر اساس مصوبه شوراي عالي فضاي مجازي از تلگرام درخواست کرديم که سرورهايش را به داخل منتقل کند. بنابراين افرادي که مذاکره مي‌کنند بايد نتيجه آن را اعلام کنند.

رئيس سازمان فناوري اطلاعات با بيان اينکه وزارت ارتباطات مسوول مذاکره با تلگرام است، ادامه داد: اين مذاکره آغاز شده و اميدواريم که بتوان از آن نتيجه گرفت.

همچنين محمود واعظي امروز در حاشيه بازديد از نمايشگاه الکامپ درباره اخبار مبني بر انتقال سرورهاي تلگرام به ايران اظهار کرد: رئيس سازمان فناوري اطلاعات گفته‌اند که ما براي انتقال سرورهاي تلگرام به ايران در حال مذاکره هستيم. اما تاکنون هيچ اقدام علمي انجام نشده است.

وي خاطرنشان کرد: سال گذشته در شوراي عالي فضاي مجازي به ما تکليف شد که با تلگرام براي انتقال سرورهايش به ايران مذاکره کنيم. مذاکراتي انجام شده و برروي کليات توافق شده است. اما درباره نحوه بهره‌برداري و چارچوب موجود، اين مذاکرات ادامه دارد و به محض اينکه به نتيجه برسيم، آن را اعلام خواهيم کرد.

واعظي در پاسخ به اخباري مبني بر ضرب‌الاجل شوراي عالي فضاي مجازي به وزارتخانه براي مذاکره با اينستاگرام، گفت: ضرب‌الاجلي داده نشده، بلکه در يک جلسه تفاهم کرديم اکنون که شوراي عالي فضاي مجازي اجازه داده، ما به شبکه‌هاي اجتماعي در داخل کشور که تعداد زيادي کاربر دارند، اجازه فعاليت دهيم. با آنها مذاکره کرده تا ملاحظات و مقررات موجود از جمله مسائل اخلاقي را رعايت کنند. در غير اين صورت تصميم ديگري در مورد آنها گرفته خواهد شد.

 

منبع: isna.ir

 

 


[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *